Připoj se na Poraď.cz a poraď svým kamarádum, kteří mají nějaký problém.

Podívej se, jaké mají tvoji kamarádi problémy, nech si poradit od kamárádů a sdílej svoje zkušenosti a znalosti!

Začínáme

Problém byl přidán k návodu Komu svěřit hlídání svých dětí?

Dítě do jeslí

Nikita (neregistrovaný uživatel)
Nikita
Na základě našich dlouholetých zkušeností jsme naše jesle otevřeli pro děti od 12 měsíců do tří let.
Dle našeho ale i obecného názoru lze soudit, že jesle jsou více či méně přijatelným řešením pro děti od 18 měsíců věku, i když přesnou věkovou hranici nelze stanovit a hodně záleží na individuálním přístupu a konkrétním dítěti. Každé dítě je jiné a v tomto křehkém věku, kdy prochází dítě zásadním psychickým i fyzickým vývojem je důležité, aby vhodnost navštěvovat kolektiv posoudil kvalifikovaný personál. http://www.projesle.cz/pers...sazeni/
I proto v našem zařízení zaměstnáváme pro každodenní práci s dětmi pouze zdravotní sestry. I těm ale dále v práci s dětmi pomáhá náš speciální dětský psycholog a aktuální program konzultuje a upravuje pedagog.
Každé dítě dříve či později potřebuje kolektiv, který mu v jeho vývinu a socializace hodně pomůže. Je beze sporu, že v tomto dětském období je pro dítě ideální velká péče rodičů, ale snažíme se, aby naše jesle působily přirozeným a rodinným prostředím. Život nás staví do různých složitých situací, kdy ideální řešení nejsou možná, a v tu chvíli je využití kvalitních jeslí rozumnou variantou, jež dětem, a jejich rodičům zajistí nejen kvalitní péči, stravu, ale i program a v neposlední řadě bezpečnost a záruky, které se u jiných řešení, jakými jsou neprověřené chůvy, nebo v horším případě jednorázové hlídací koutky pod pochybnými mateřskými centry a občanskými sdruženími.
Kvalitní zařízení musí za svěřené děti odpovídat nejen výchovně, ale i co se odpovědnosti, bezpečí, pojištění a hygienických norem týká, na což je velmi často zapomínáno právě v zařízeních, jež se snaží péči pod názvem „jesle“ poskytovat.
Při výběru jeslí rodiče většinou vybírají na základě tří hlavních faktorů.
Cena, vzdálenost od bydliště, nebo zaměstnání a informace kolik připadá na jednu "tetu" dětí.
Kromě těchto faktorů je ale dle našeho názoru důležité i vhodnost a bezpečnost prostředí, atmosféra, která na Vás působí při návštěvě, samozřejmě pověst a reference daného zařízení.
Ať už z jakéhokoliv důvodu budete volit jesle soukromé, které jsou výrazně dražší než státní, je dobré zjistit, zda nabízí kvalitní péči a vyplatí se na nich nešetřit.
Dítě je nutné na pobyt v jeslích postupně připravit, každé zařízení při tomto kroku postupuje jinak a je důležité se nebát i na toto zeptat. Častou chybou amatérského přístupu personálu pobyt v jeslích dítě traumatizuje a stresuje a ani po několika týdnech se situace nelepší. Není to většinou tím, že nejsou obecně jesle a kolektiv pro dítě vhodné, ale adaptační fáze není správně nastavena, dodržována a dítě v lepším případě bude plačtivější a nebude jesle navštěvovat s radostí, což je náš záměr. http://www.projesle.cz

Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod 30.09.2014 10:07
Odpovědi
Seřadit podle: Data / Oblíbenosti
Poraď mu!
Vložit odkaz x
Anonym:   Toto jméno bude použito zároveň jako Vaše přezdívka.

Návody, rady, problémy, odborníci